News Item: : Valmieras atklāta čempionāta F3K klasē pirmais etaps
(Category: Galvenā)
Posted by al
Tuesday 23 May 2006 - 09:34:31

Nu tā! Beidzot sacensību sezona F3K klasē ir sākusies. 29.aprīlī Cēsu lidlaukā startēja Valmieras atklātā čempionāta F3K klasē maratons. Šeit pulcējās prāvs lidmodelistu pulciņš, kas pēc sirds patikas mētāja un ar visiem spēkiem pūlējās noturēt ilgāk gaisā savus lidaparātus. Bija redzams, ka lidmodelisti šai sezonai ir nopietni gatavojušies. Kamēr daži iemēģināja savus jaunos lidoņus, citi pārsprieda jauno modeļu stiprās un vājās puses.


Pa to starpu notika arī laba uzmocīšana! Spēkiem mērojās gan mazie, gan lielie. Jā! Šogad Valmieras atklātais čempionāts ieguva starptautisko statusu abās grupās! Cēsīs viesojās kā jau parasti Arne Ansper no Igaunijas. Bija atbraukuši arī spēcīga Lietuvas komanda, kuras pārstāvji piedalījās gan junioru, gan senioru grupās. Cik noprotat, konkurence šoreiz bija ļoti sīva. Sevišķi daudz šoreiz bija senioru, tā kā nācās dalībniekus dalīt divās grupās. Bija arī daži jauni vingrinājumi. Kā jau allaž neiztrūka apbalvošana, fotografēšana un rezultātu skaitīšana. Tātad, jauniešu grupā visus pārspēja Lietuvas komandas dalībnieks Adomas Sutkus atstājot valmieriešus Jāni Ķīvīte otrajā un Aleksandru Briedi trešajā vietās. Senioriem cīņa izvērsās vēl interesantāka, jo, kā jau teicu, sacensību dalībnieki dalījās divās grupās un notika arī fināls. Gala iznākums bija absolūti neparedzams līdz pat pēdējam fināla lidojumam! Taču izšķirošie bija spēja koncentrēties, lielā pieredze un, protams, veiksme. Pirmā vieta tika Arne Ansper (Igaunija), otrā vietā ierindojās Edgars Koks (Latvija), trešo vietu ieguva Juozas Svirušis (Lietuva).
Rezultātu tabula junioriem / Junior's results
Rezultātu tabula senioriem / Senior's results

Diemžēl, neiztika bez skalām un maisiņiem. Neko darīt - arī tas pieder pie lietas. Kamēr citi apgreido jau esošos modeļus, daži kā, piemēram, Aleksandrs ("Nākotnes Vanagi"), meklē aizvien jaunas iespējas. Šodien viņš iemēģināja savus spēkus F5J klasē laižot savu elektrisko "golfa nūju". Bez šaubām, elektriskā jota pievērsa lidmodelistu uzmanību. Kā tas monstrs lido, ievērtējiet paši.
Electric Tragi maiden flightThis news item is from Lidmodelistu klubs Nākotnes Vanagi
( http://nakotne.com/news.php?extend.9 )